Reconstruction

Реконструкція будівель – це зміна їх параметрів, таких як висота, Кількість поверхів, площа. До окремих випадків реконструкції може ставитися надбудова, перебудова і розширення об'єкта. При проведенні реконструкції будівля змінює свої техніко-економічні показники і набуває нових якостей: стає більш зручним в експлуатації, починає виконувати додаткові функції.

Часто Реконструкція будівлі пов'язана з його модернізацією. Після неї експлуатація об'єкта вимагає менше фінансових витрат. Проведення робіт з реконструкції вважається технологічно більш складним, ніж капітальне будівництво. Далеко не багато підрядні організації можуть забезпечити якість робіт на відповідному рівні.

Якщо вам потрібно змінити призначення об'єкта, якщо необхідно довести його показники до сучасних стандартів якості, якщо для підвищення зручності використання доводиться провести перепланування-можете звертатися в СК «Стройінвест». Реконструкція будівель і споруд, поряд з капремонтом і будівництвом, є нашою спеціалізацією. Сьогодні колектив СК "Стройінвест" налічує понад 500 досвідчених фахівців будівельної галузі, а наш парк власних будівельних машин укомплектований сучасними зразками техніки, включаючи важку (баштові крани, бульдозери, екскаватори) і легку техніку.

Завдання реконструкції

Завдання, які можуть вирішуватися в процесі реконструкції:

 • збільшення корисної площі;
 • технічне переоснащення або оновлення всіх елементів;
 • перепланування, перебудова конструкцій для кращої відповідності стоїть задачі;
 • підвищення експлуатаційних якостей;
 • створення єдиного стилю будівель на загальній території.

Тут варто сказати, чим відрізняється Реконструкція та реставрація будівель і споруд, так як деякі плутають ці поняття. Реставрації підлягають тільки ті будівлі і споруди, які мають історичну цінність. Їм в обов'язковому порядку повертають первісний вигляд і зберігають як пам'ятники архітектури. Перед проведенням реставрації фахівці в обов'язковому порядку вивчають історичні документи, для кращого розуміння того, як повинен виглядати об'єкт. Реконструкція та реставрація будівель мають певну схожість, але Реставрація вважається більш складним процесом.

Етапи реконструкції

Етапи реконструкції будівлі перегукуються з етапами робіт при капітальному будівництві.

 1. Інженерні вишукування - в цей період проводиться оцінка основних елементів будівлі, їх стан і здатність витримувати змінені умови експлуатації. Тут же стане зрозуміла і Приблизна вартість реконструкції будівлі. Вона буде залежати від підсумків обстеження. Деякими на цій стадії виділяються додаткові етапи проектування реконструкції будівель і споруд – складання завдання на проектування, збір початково-дозвільної документації, РозроСКа технічних рішень і проектної документації для погоджень і експертизи.
 2. РозроСКа проекту реконструкції-цей етап практично повністю копіює складання проекту будівництва нової будівлі. Чи цікавить Вас реконструкція виробничої будівлі, Реконструкція адміністративної будівлі, або реконструкція цивільних будівель, склад проекту буде майже завжди однаковий. Він буде складатися з пояснювальної записки, основних креслень і схем фасадів, розділу з технічної експлуатації реконструйованої споруди та кошторису на виконання робіт.
 3. Вибір генпідрядної організації-вважається одним з найважливіших етапів. Від нього будуть залежати як терміни реалізації, так і якість виконання будівельних робіт. Зазвичай Виконавець роботи з реконструкції будівель вибирається шляхом проведення тендеру. У СК «Стройінвест» вже в цій фазі формується робоча група для ефективного опрацювання документації. Це дозволяє підняти швидкість робіт з виконання будівництва, скорочує термін окупності інвестицій для замовника, забезпечує надійне функціонування об'єкта.
 4. Реалізація проекту - на цьому етапі виконуються всі запроектовані будівельні роботи. Це може бути і реконструкція фасаду будівлі, і надбудова будівель. При реконструкції дуже важливо, щоб генпідрядна організація, що виконує роботи на об'єкті, володіла достатніми ресурсами для самостійного виконання робіт.
 5. Приймання об'єкта – має на увазі порівняння результату підсумку робіт з реконструкції з проектом. Може перевірятися як якість використаних матеріалів, так і якість самої роботи. Якщо результат відповідає запроектованому-реконструйована будівля (споруда) надходить в експлуатацію.

Документи на реконструкцію

На реконструкцію будівлі документи зібрати відносно легко. До Державної Архітектурно-Будівельної Інспекції надсилається лист про проведення робіт. Далі реєструється декларація про початок виконання будівельних робіт для об'єктів I-III категорії складності, або інспекцією на руки видається дозвіл на виконання будівельних робіт (для об'єктів IV і V категорії складності).

Повну інформацію можна отримати з документа Державна архітектурно будівельна інспекція України лист від 07.06.2011 р. N 40-16-385 (дозвільні документи на реконструкцію та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів).

Види реконструкції

Крім поділу видів реконструкції за типовою належністю об'єктів (реконструкція громадських будівель, Реконструкція нежитлових будівель, реконструкція промислових будівель і споруд),існує поділ реконструкційних робіт за їх охопленням. Наприклад, реконструкція промислової будівлі може бути двох видів.

Технічне переозброєння

Сюди можуть входити роботи по заміні інженерних систем і обладнання більш сучасними. Може змінюватися проводка, вентиляція, слаСКострумові системи, ліфти. Змінюватися розміри деяких приміщень під умови сучасного виробництва. Реконструкція вважається технічним переозброєнням, якщо витрати на будівельно-монтажні роботи не перевищують 10% від загальних витрат.

Перетворення будівлі

При такому вигляді реконструкції змінюються параметри самого об'єкта - це можуть бути роботи з перепланування і збільшення висоти, посилення несучих конструкцій під збільшене навантаження, надбудова будівлі, зменшення тепловіддачі стін і прорізів і т. д.

Який би вид реконструкції Вас не цікавив, для уточнення будь-якої інформації ви можете звертатися до фахівців СК "Стройінвест", перейшовши на вкладку «Контакти». Ми послідовно проводимо всі необхідні заходи з технічного переоснащення будівель і переорієнтації їх функціональної спрямованості, незалежно від вихідного і поточного технічного стану об'єкта.

Про переваги співпраці з СК «Стройінвест»

Наша компанія має великий досвід у проведенні робіт з будівництва та реконструкції будівель. Нами були успішно реконструйовані і здані в термін такі важливі соціальні та промислові об'єкти як:

 • Середня загальноосвітня школа №1 та спортивний стадіон у м. Перещепине;
 • площа Героїв та спортмайданчик ЗОШ №2 м. Новомосковськ;
 • опорна школа с. Святовасилівка;
 • цехи та адміністративна частина ВАТ " ДНІПРОТЯЖБУММАШ ім. Артема»;
 • загальноосвітня школа смт. Юр'ївка;
 • опорна школа та Стадіон смт. Магдалинівка.

На сьогоднішній день СК» Стройінвест " являє собою сучасну генпідрядну організацію з високотехнологічним парком техніки. Чи потрібна вам реконструкція промислових будівель або Реконструкція житлового будинку, їх капітальний ремонт, або будівництво «з нуля під ключ» – ми завжди будемо готові Вам допомогти!