Прийом квартири у забудовника: огляд та порядок приймання

Отже, Ви ідеально обрали будинок, зібрали необхідну суму і внесли її забудовнику. Залишилось стати повноцінним власником житла. Вітаємо! Але як відбувається приймання квартири в новобудові? На що необхідно звернути увагу і які документи вимагати, щоб у майбутньому не виникло жодних проблем?

У цьому матеріалі ми розповімо про те, що треба робити, щоби прийом квартири у забудовника був проведений за всіма правилами.

Про складності, що виникають

Головна складність – психологічна. Допустимо, Ви придбали квартиру на етапі будівництва будинку. Зрештою, цей будинок звели та здали в експлуатацію. Вам залишилося лише підписати необхідні папери, отримати заповітні ключі, закрити двері за представником будівельної компанії та відчути себе власником. Стоп! Не дайте щасливій усмішці прижитися на обличчі та приготуйтеся до відповідальної місії – приймання квартири у забудовника не менш важливе, ніж перевірка надійності.

Що потрібно для приймання квадратних метрів?

Торт, шампанське та кота, якого треба запустити першим, залишимо на потім. Список необхідного на цьому етапі включатиме:

 • папір та ручку;
 • ліхтарик;
 • рівень та куток;
 • рулетку;
 • фотоапарат або смартфон із камерою.

Навіщо це треба? Справа в тому, що після того, як приймання квартири в новобудові буде завершено, пред'явити будівельникам вимоги про виправлення будь-яких недоліків буде набагато складніше. Тому на цій процедурі приготуйтеся виявляти та фіксувати помилки. Будьте морально готові до того, що представник забудовника Вас поспішатиме і сперечатися за кожним пунктом. Не має значення - з оздобленням або без нього придбані квадратні метри. Давайте розповімо про кожен варіант.

Квартира без оздоблення

Коли розпочнеться приймання новобудови у забудовника, звертайте увагу на:

 • рівність стін, підлоги та стелі (для цього було взято рівень);
 • правильність сполучення поверхонь (кути повинні бути по 90°, якщо план квартири не має на увазі інше);
 • перевірте, як відкриваються вікна, чи немає запотівання, заїдання фурнітури тощо;
 • від вікон можна перейти до вентиляції – якщо вікна встановлені на режим провітрювання, аркуш паперу повинен залипати до вентиляційних ґрат;
 • на наступному етапі слід перевірити правильність монтажу радіаторів опалення – їхню рівність закріплення перевіряємо рівнем, параметри розташування повинні знаходитися в межах 3-5 см від стіни, 7-12 см від підлоги та 5-10 см від підвіконня;
 • водопостачання та каналізацію – перевіряйте всі крани та запірну арматуру.

Перевірку проводьте методично та ретельно, не пропускаючи приміщень та звіряючи план квартири з реальним плануванням та розмірністю.

Якщо якийсь із недоліків не буде врахований під час приймання, швидше за все, виправляти його доведеться самостійно.

Квартира з оздобленням

Приймання квартир від забудовника з оздобленням за своїм принципом нічим не відрізняється - методично просувайтеся з кімнати до кімнати і намагайтеся помітити всі недоліки. Крім того, що було перераховано у попередніх пунктах, звертайте увагу на:

 • кахельну плитку та шпалери – не повинно бути елементів, що відклеїлися;
 • двері – рівні, без сколів та тріщин;
 • роботу встановленої сантехніки та її зливів.

Додатково запишіть показання встановлених лічильників, їх номери та факт наявності/відсутності пломб. До речі, якщо площа квартири виявляється меншою, ніж зазначена в договорі, забудовник повинен виплатити кошти, що бракують.

Якщо Вас все влаштовує, якщо Ви вважаєте, що забудовник повністю виконав усі взяті на себе за договором зобов'язання, то можете підписувати акт приймання-передачі та отримувати на руки ключі. Прийом новобудови завершено.

Що робити, якщо ви виявили порушення?

Якщо приймання квартири від забудовника виявило невідповідності, які необхідно усунути, то обов'язково сфотографуйте їх і опишіть у претензії (саме для цього був необхідний папір та ручка). Цю претензію, де докладно описані виявлені дефекти, разом із заявою необхідно буде передати уповноваженому представнику забудовника (старшому управителю). Перед тим, як передавати папери, залиште копії або сфотографуйте їх. Не забудьте обговорити термін усунення недоліків та зафіксувати його у заяві. Забудовнику на цьому етапі вигідно якнайшвидше передати права на житло покупцям, тому тягнути будівельники не будуть – повторне приймання квартир у забудовника стартує найближчим часом

Коли забудовник усуне всі недоліки, перелічені у заяві (або відшкодує збитки),проводиться повторне приймання нової квартири. Ще раз огляньте ті ділянки, які будівельники переробляли.

Як бачите, прийом квартири в новобудові - це досить відповідальний процес. Тому буде чудово, якщо на нього Ви запросите тих, хто має якесь уявлення про будівництво. Наприклад, якщо квартира купується з чорновим оздобленням, і Вам треба буде незабаром приступати до її ремонту, то оптимальним варіантом стане запрошення виконроба тієї організації.

Про документи

Перед тим, як Ви поїдете на прийом нової квартири у забудовника, обов'язково вивчіть договір, який має бути у Вас на руках. Коли ви будете на об'єкті, ретельно перевірте, чи відповідає перелік виконаних робіт тому, що було обіцяно будівельниками. Після процедури (якщо приймання пройшло успішно з першого разу) Ви повинні розписатися в акті приймання-передачі та забирати ключі. Але з тортом, шампанським та котиком краще трохи почекати, залишилося зробити ще три кроки:

 • укласти договори з обслуговуючими організаціями;
 • отримати технічний паспорт;
 • вступити у право власності.

Після цього можна із чистою совістю запрошувати гостей та святкувати новосілля!

Як відбувається приймання квартир у "СК" Стройінвест"?

Як представник генеральної підрядної організації, яка дбає про свою репутацію*, при прийманні квартир у новобудові наш представник часто сам повідомляє замовникам про те, які елементи їм потрібно перевірити.

Нагадаємо, завдяки відповідальному підходу та увазі до деталей, нам довіряють будівництво соціальних, спортивних та промислових об'єктів, де передбачається високий рівень вимог до забудовника. Заробивши статус відповідального забудовника, здатного реалізувати складні об'єкти на належному рівні, ми не можемо дозволити собі, щоб він ставився під сумнів.

Тому, якщо Вам належить прийом нової квартири в будинку, де компанія ТОВ "СК" Стройінвест" виступала як генеральний підрядник, можете одразу ж звертатися в розділ «Контакти». Наші фахівці обов'язково проконсультують Вас про те, які існують правила приймання квартири від забудовника, і самі їх неухильно дотримуватимуться.