Розстрочка від забудовника: плюси, мінуси, умови

На ринку нерухомості працює безліч схем. Деякі їх вигідніші. Деякі менш ризиковані. У цьому матеріалі ми розповімо про плюси та мінуси, якими володіє розстрочка від забудовника. Сьогодні в Україні пропозиція розстрочки є досить частою, причому її умови можуть відрізнятися в різних випадках. Як не помилитись? Читайте!

Що таке розстрочка?

Розстрочка від забудовників під час придбання квартири - те саме, що розстрочка продавця на будь-який товар, тобто можливість поетапного погашення вартості. У випадку з нерухомістю спочатку вноситься передплата, а потім здійснюються щомісячні або щоквартальні платежі.

Залежно від розміру початкового внеску та кількості платежів виділяють:

  • розстрочку, яка укладається на етапі будівництва;
  • короткострокову;
  • довгострокову.

За будь-якого варіанта Вам не доведеться віддавати відразу всю суму за житло, оскільки вона буде розбита на частини. Давайте коротко опишемо кожен із перерахованих видів.

Угода з розстрочкою оплати, що укладається до завершення будівництва

За схемою реалізації цей вид нагадує інвестування. Якщо ви вирішили купити квартиру із розстрочкою від забудовника, то сьогодні саме так найчастіше реалізуються квартири у житлових комплексах.

Тут все дуже просто - коли йде будівництво будинку, ви вносите початковий внесок. Зазвичай діє правило – на ранніх стадіях відсоток першого внеску менший, на наступних стадіях відсоток внеску більший. Вам необхідно буде внести суму від 70 до 30 відсотків (залежно від етапу будівництва),а далі виплачувати частину, що залишилася, аж до здачі будинку в експлуатацію, коли станете повноправним власником і отримаєте право власності.

Короткострокова розстрочка

Цей вид розстрочки від забудовника також поширений в Україні, хай і менше, ніж попередній. Він належить до розстрочки з відсотками платежів (як кредит). При цьому покупець нерухомості вносить початковий внесок, а відсотки нараховуються на частину боргу, що залишилася. Короткострокова розстрочка від забудовника на готові квартири вважається, якщо термін виплат становить не більше 3-х років.

Довгострокова розстрочка

Зустрічається на ринку нерухомості дуже рідко і передбачає термін до 10 років. Таку схему купівлі житла зараз пропонують окремі компанії.

З відсотками та без

Залежно від умов оплати, купити квартиру від забудовника можна без виплати відсотків або з їх виплатою. Останній варіант передбачається при виборі короткострокової та довгострокової схем. Він передбачає виплату до 15% річних.

Плюси та мінуси розстрочки

Поетапна оплата вартості квартири може бути більш ніж вигідною. Навіть у варіанті з оплатою відсотків вона виграє в іпотеки і виглядає краще. Але, як і скрізь, у розстрочці є свої «підводні камені». Про все по порядку.

Всі переваги купівлі квартири у розстрочку

Якщо Ви вирішили купити квартиру в розстрочку від забудовника, то заощаджуєте свої кошти в порівнянні з іншими способами оплати, розтягнутими в часі (іпотека, кредит). Порівняно з придбанням готової квартири та одноразовою повною виплатою її вартості, придбання житла в розстрочку до введення будинку в експлуатацію обійдеться дешевше (іноді до 20%). Ви платите менше, і не одразу всю вартість, а за кілька платежів.

Ще один плюс розстрочки полягає в тому, що її оформлення займає менше часу і вимагає менше підтверджень, ніж іпотека (насправді, Вам потрібен тільки паспорт).

Виходить, що розстрочка – це зручно та вигідно. Вона ідеально підходить, якщо вас влаштовує нерухомість і ви впевнені, що можете виплатити її залишкову вартість після внесення першого внеску за вказаний у договорі термін.

Мінуси придбання житла в розстрочку

Мінуси цієї схеми теж є. Давайте їх перерахуємо:

  • повністю безпроцентна розстрочка буває лише на невеликих часових відрізках (зазвичай півроку-рік);
  • максимальні терміни розстрочки теж невеликі – вона ніколи не зрівняється з цим параметром з іпотекою;
  • розстрочка надається не всіма забудовниками та не на всі об'єкти;

Але повторимося – для покупців із достатньою платоспроможністю розстрочка є вигідною схемою. Найбільші ризики вона має не для Вас, а для самого забудовника. І саме тому, якщо Ви хочете купити квартиру в розстрочку, вибирати необхідно, перш за все, забудовника, а не схему угоди!

Як вибрати забудовника для придбання нерухомості до введення в експлуатацію?

Розповімо про найпопулярніший вид розстрочки, де внесення першого платежу відбувається до введення житлового будинку в експлуатацію. Так як вся виплата зазвичай відбувається за короткий період, то, як уже говорилося, ризик для покупця невеликий. Але він все ж таки є, і тому вибір забудовника - це основне завдання.

Найчастіше квартири від забудовника в розстрочку оформляються зі сплатою початкового внеску в 10% і з погашенням через рік 90% коштів, що залишилися. Також виплати розбиваються на частки: 10% на момент угоди, 10% за рік, а за наступний рік залишок 80%. Але є й розстрочки із рівними виплатами за весь термін.

Які документи мають бути у забудовника?

Якщо Вас зацікавила якась квартира в розстрочку від забудовника, то на Вашу вимогу представник компанії повинен подати такі документи:

  • установчу та проектну документацію об'єкта нерухомості;
  • ліцензію на будівельну діяльність;
  • свідоцтво про право будівництва об'єкта;
  • документи власності на землю, де ведеться будівництво.

Особливо ретельно перевіряється дозвіл на будівництво та право на будівництво самого об'єкта. Про те, як їх перевіряти, ми докладно розповідали у матеріалі "Перевірка надійності забудовника: що перевіряти при покупці новобудови?" Якщо все гаразд, можна переходити до оформлення договору.

Що має бути у договорі?

Тут все просто, у договорі мають бути зазначені вартість квартири, а також порядок, терміни та розміри платежів. Найголовніше, на що слід звертати увагу – це штрафні санкції для особи, яка порушила договір. Для покупця це буде порушення графіків платежів, для забудовника – порушення термінів здавання будинку в експлуатацію.

У договорі все гаразд? Забудовник видається надійним? Час переходити до укладання угоди.

Як визначити, чи забудовник є надійним?

Якщо Ви вирішили купити квартиру в розстрочку від забудовника, то відразу проаналізуйте, чи можна довіряти компанії. Подивіться, як давно вона працює в будівельній галузі, скільки об'єктів* вже було здано, і чи немає цих об'єктів негативних відгуків.

Додатковою перевагою буде, якщо забудовник займається не лише житловим фондом, а й соціальними та промисловими об'єктами, де високий контроль якості з боку держави.

Також ми можемо порадити Вам свої послуги. ТОВ "СК "Стройінвест" була створена в 2014 році і сьогодні займає впевнену позицію на будівельному ринку, як в Дніпропетровській області, так і в Україні в цілому. Ознайомитися з переліком вже введених в експлуатацію, а також будівель і споруд, що будуються, можна на сторінці "Об'єкти".

Потрібна квартира від забудовника у розстрочку? Перейдіть на сторінку нашого сайту "Контакти". Клієнти ТОВ "СК "Стройінвест" завжди залишаються задоволеними та отримують саме те, що бажають!