Купівля квартири у забудовника: оформлення документів

Придбання квартири - це завжди радість новосілля і приємні турботи. Але є і зворотний бік: оформлення та перевірка паперів, підписи в актах, витрати часу, сил і нервів. Добре, коли покупець розуміє, який крок має слідувати за наступним, а також які документи і в якому порядку слід оформляти. Але якщо ні – це може завадити радісному моменту. У цьому матеріалі-інструкції ми розповімо все про оформлення документів при покупці квартири у забудовника, як воно має відбуватися і в якому порядку, які документи видає забудовник під час передачі квартири та як вона стає Вашою власністю.

Купівля квартири у забудовника – фінальний етап

Придбання квартири може бути за двома сценаріями. У першому Ви купуєте повністю готове житло, у другому - укладаєте угоду на етапі будівництва.

Квартиру купуєте готову, будинок зданий в експлуатацію

Тут все просто – Вам необхідно підписати договір купівлі-продажу, зареєструвати його у Держреєстрі та переоформити право власності на житло. Якщо квартира купується не однією особою (наприклад, разом з дружиною або чоловіком),то необхідно закріпити угоду у нотаріуса.

Якщо Вас цікавить придбання квартири у забудовника в зданому будинку, документи з Вашого боку потрібні такі:

  • оригінали паспортів та свідоцтв про народження;
  • оригінали реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • оригінали свідоцтва про шлюб одного з подружжя.

Як бачите, пакет документів для реєстрації права власності на квартиру у разі придбання її у забудовника після здачі будинку не надто великий та складний. Давайте розповімо, як відбуватиметься цей процес у тому випадку, якщо Ви купуєте квартиру на етапі будівництва.

Придбання квартири в будинку, що будується

В цьому випадку до кінцевого етапу Ви добре відчули ще один - інвестиції в компанію-забудовника та очікування будівництва об'єкта.

Після того, як будинок було збудовано, всі комунікації проведені, а Ви внесли останню частину оплати, тоді і стартує фінальний етап – введення житлового будинку в експлуатацію.

На цьому етапі забудовник повинен підтвердити, що будівля, яку він спорудив, повністю відповідає українському законодавству, всім прийнятим нормативам, результатам перевірок, проектній документації та діючим технічним регламентам, а Ви повинні перетворитися з інвестора на повноцінного власника нерухомості. Тому оформлення права власності на квартиру в новобудові відбувається за складнішим сценарієм.

Етап будівництва будинку

На початковому етапі Ви маєте скласти з компанією-забудовником інвестиційний договір. Цей документ повинен містити згоду осіб, які беруть участь у придбанні (чоловік/дружина),але в деталях він може відрізнятися у кожної компанії.

На що звернути увагу при купівлі квартири в новобудові на цьому етапі? Зверніть увагу, щоб пенні за порушення договору накладалися не тільки на Вас, як на клієнта (це буває при порушенні графіка внесення коштів),а й на забудовника (при зриві термінів здачі будинку).

Етап здачі в експлуатацію

Треба розуміти, що оформлення квартири у новобудові у власність в Україні компанія-забудовник практично не проводить, тому весь процес ляже на Ваші плечі.

а) Отримання акта прийому/передачі

Ми вже розповідали про те, як проводиться підписання акта прийому/передачі. Це важливий документ, який підтверджує, що Ви прийняли у забудовника квартиру і не маєте претензій до виконаної роботи. Детально ознайомитися з тим, що необхідно знати під час його оформлення, Ви можете з матеріалу «Прийом квартири у забудовника: огляд та порядок приймання».

б) Отримання технічного паспорта

Для отримання техпаспорту (це один з найважливіших документів при оформленні права власності на квартиру в новобудові) Вам потрібні будуть усі папери, про які ми вже говорили в попередньому пункті:

  • акт прийому/передачі;
  • інвестиційний договір;
  • паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Хто видає техпаспорт? Техпаспорт оформляє спеціаліст із спеціальною ліцензією. Найближчого до Вас можна знайти через інтернет-пошуковик або через реєстр сертифікованих фахівців Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

в) Документи від забудовника

Питання, які документи повинен надати забудовник при передачі квартири викликає у людей найбільший інтерес. Але тут нічого складного. Головні документи від забудовника під час передачі квартири повинні підтверджувати введення об'єкта в експлуатацію та те, що йому надано поштову адресу.

Після цього можна переходити наступний етап.

г) Отримання свідоцтва про право власності

Як уже зрозуміло, для отримання права власності Вам знадобляться перелічені вище документи. Загальний пакет виглядатиме так:

  • паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • свідоцтво про шлюб;
  • інвестиційний договір із компанією забудовником;
  •  акт приймання-передачі квартири;
  • техпаспорт;
  • пакет документів від забудовника.

Куди звертатися із цими документами? Займатися видачею свідоцтв в Україні можуть нотаріуси та центри надання адміністративних послуг.

Слід зазначити, що саме свідоцтво про право власності – це не паперовий документ, як було раніше, а його електронна версія. Власників житла вносять до електронного державного реєстру, причому у них на руках крім документів на руках залишається роздрукована у форматі А4 виписка. У будь-який момент Ви зможете роздрукувати таку саму, якщо зайдете на офіційний сайт Міністерства юстиції України.

д) Новосілля

На цьому етапі Ви будете повинні зібрати гостей! А за документами нічого вже не винні! Можете святкувати, а ми лише приєднуємося до поздоровлень!

Підсумки

Як бачите, процес отримання квартири у власність не найпростіший. Полегшити його можна в тому випадку, якщо обраний правильний і надійний забудовник, представники якого не «вставляють палиці в колеса», а навпаки, підказують і надають допомогу на етапі здачі об'єкта в експлуатацію.

Саме так і працює наша компанія. З 2014 року ми пропонуємо свої послуги у місті Дніпро та по території всієї країни (Харків, Київ, Полтава, Запоріжжя),утримуючи репутацію надійної та високоефективної будівельної компанії. Нашими послугами користуються не лише у житловому секторі, але також у соціальному, комерційному та промисловому. За час діяльності ми ввели в дію безліч об'єктів різного призначення.

Здається, ми розповіли про те, як оформити право власності на квартиру в новобудові. Якщо у Вас залишилися питання, або якщо Ви плануєте придбати сучасну та зручну квартиру в сучасному житловому комплексі, звертайтесь до наших спеціалістів через розділ «Контакти». Ми завжди будемо раді допомогти!